Hakkımızda

MtvHesaplama.Gen.Tr sitesi kullanıcılara MTV hesaplanması ve ödenmesi hakkında açıklayıcı ve detaylı bilgilere yer vermektedir. MTV ödenmesi konusunda GİB internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu site ödeme sitesi değildir. Sadece kullanıcılara yardımcı rehber niteliğindedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Nedir?
Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV, kara taşıtlarının belirli kriterlere göre Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından her yıl belirlenen vergidir. Vergiye etki eden kriterlerin başında motor hacmi gelmektedir. Motor hacmi emisyon oranı ile doğru orantılıdır. Motor hacmi büyüdükçe emisyon oranı artar, küçüldükçe azalır. Bu nedenle en düşük motor hacmine sahip araçlar en düşük vergiyi öder. Emisyon oranı düşük araçlar doğayı daha az kirletir. Diğer kriterler ise; araç yaşı ve koltuk sayısıdır.

MtvHesaplama.Gen.Tr Sorumluluk Reddi
MtvHesaplama.Gen.Tr, sitede yer alan bilgilerin tam ve eksiksiz olması için gereken tüm çabayı göstermektedir. Ancak, tüm belge, doküman ve içeriğin hiçbir hata içermediğini garanti edemez. Sitenin içeriğinin doğru, eksiksiz veya yeterli olduğuna ilişkin de hiçbir garanti veya taahhüdü yoktur ve içerikte olabilecek hata ve kusurlara ilişkin sorumluluğunu da açıkça reddeder.